Pamokos kitaip!

Liaudies išmintis sako: Roges ruošk vasarą, o ratus – žiemą. Rudenį gamta ruošiasi ramybės laikotarpiui, tačiau tai pats svogūninių gėlių sodinimo metas! Labai norisi, kad pavasarį mokyklos kiemą puoštų gėlių žiedai.

Norėdami tuo įsitikinti ir patirti, 2a klasės mokiniai, mokytoja ir tėveliai organizavo ilgalaikį projektą „Žydintis kiemas“. Pirmiausia išsiaiškinome, kokie yra įvairių augalų gyvenimo ciklai, kaip jie dauginasi. Sužinojome, kad tulpės, narcizai ir krokai dauginami svogūnėliais ir sodinami rudenį. Keli klasės atstovai pasitarė su mokyklos direktore ir gavo leidimą mokyklos kiemo pievelėje sodinti krokus. Visi susiskirstėme į tris grupes: organizatoriai, pirkėjai ir instruktoriai. Organizatoriai planavo biudžetą – skaičiavo, kiek pinigų reikės projektui įgyvendinti. Labai džiaugėmės, kad kelias krokų pakuotes padovanojo mokinių tėveliai. Išsiaiškinę, kiek kainuoja skirtingos krokų pakuotės ir kiek svogūnėlių reikia nurodytam pievos ploteliui apsodinti, mokiniai nutarė, kad kiekvienas mokinys turi atnešti po 50 ct. Bet problema ta, kad pinigėlius reikia užsidirbti! Padiskutavę priėjome vieningos nuomonės, kad vieną vakarą mokiniai išplaus indus, o kai įvykdys susitarimą, tėveliai į Messenger programėlę atsiųs žinutę, kad užduotis įvykdyta ir pinigėliai – uždirbti. Kiek tėveliams buvo džiaugsmo sulaukus tokio malonaus siurprizo! Vieni tėveliai dalinosi patiktukais, kiti atsiuntė net nuotraukas. Kitą dieną piniginis krokų pirkimo fondas jau buvo pripildytas!

Tada buvo įdarbinta antroji – pirkėjų grupė. Visi kartu ėjome į IKI parduotuvę. Ten ieškojome, kur yra svogūninių gėlių stendas, apžiūrėjome tulpių, narcizų ir krokų pakuotes, palyginome jų kainas. Apskaičiavome, kiek krokų daigai kainuos pritaikius akcijos nuolaidą, kiek gausime grąžos. Surinktų pinigėlių užteko, bet brūkštelėjus mokytojos nuolaidų kortelę, nuolaida dar padidėjo. Krokų pakuočių daugiau nebuvo, o tulpių ar narcizų sodinti negalima, nes sutarta sodinti – krokus. Tada už likusius pinigėlius nusipirkome saldainių.

Kai jau visas pakuotes turėjome klasėje, atėjo metas vadovauti  trečiai – krokų sodinimo instruktorių grupei. Išardę pakuotes apžiūrėjome svogūnėlius ir išsiaiškinome, kur išdygs šaknys, o kur stiebelis. Pasverdami pastebėjome, kad ne visi svogūnėliai vienodo dydžio ir supratome, kad kiekvienas skirtingai žiemai prikaupė maistinių medžiagų. Suskaičiavome, kad pasodinsime 42 krokų svogūnėlius ir stebėsime, ar visi sėkmingai peržiemos. Kartu aiškinomės, kaip ir kokiame gylyje reikės  juos pasodinti. Instruktorių grupei pasiūlius nutarėme, kad krokus sodinsime taip, kad pavasarį pievelę puoš įvairių spalvų krokai. Kai mažieji svogūnėliai jau buvo pievelėje ir ruošėsi iškęsti žiemos šalčius, antrokai draugiškai pasidalino nusipirktus saldainiukus.

Darbuojantis išgirdome ir pastebėjome išskrendančių žąsų pulką. Tikimės, kad kai jos sugrįš, mokyklos kiemas jas pasitiks mūsų sodintais įvairiaspalviais krokų žiedais. Taip ir sukasi Rėdos ratas kupinas patirčių, džiaugsmo ir rezultato laukimo.

2a klasės mokiniai ir mokytoja Rita