Artėjant mokinių vasaros atostogoms, gegužės 11–21 dienomis gimnazijoje buvo vykdoma tradicinė prevencinė veikla – pradinių klasių mokiniams organizuotos saugaus elgesio pamokėlės „Būk saugus“. Šių užsiėmimų tikslas – suteikti mokiniams reikalingų teorinių ir praktinių žinių apie saugų elgesį namuose, kieme, gatvėje, gamtoje bei prie vandens telkinių. Pamokėles vedė gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė ir socialinė pedagogė.
Visuomenės sveikatos specialistė su mokiniais aptarė aktualius vasaros sezono pavojus ir prevencines priemones: kaip apsisaugoti nuo erkių ir geliančių vabzdžių, kaip elgtis per didelius karščius ir išvengti saulės smūgio, kokių taisyklių būtina laikytis poilsiaujant prie vandens, kaip pramogauti ant batutų, kad išvengtume traumų, kur ir kaip skubiai kreiptis pagalbos, jei ištiko nelaimė. Socialinė pedagogė su mokiniais aptarė kasdienį saugumą: kaip saugiai elgtis važiuojant mokykliniu autobusu ar automobiliu, kokios taisyklės galioja važinėjant dviračiais, paspirtukais ir riedučiais; priminta, kaip saugiai elgtis likus vieniems namuose, kaip reaguoti susidūrus su nepažįstamais asmenimis ar pasiklydus nepažįstamoje aplinkoje bei dideliame mieste.
Tikime, kad šios žinios padės mūsų pradinukams artėjančias vasaros atostogas praleisti sveikai bei saugiai.
Linkime visiems saugios ir saulėtos artėjančios vasaros!
Visuomenės sveikatos specialistė ir socialinė pedagogė
