Programa “Keliauk ir pažink Vilkijos apylinkes”

Vykdydami programą „Keliauk ir pažink Vilkijos apylinkes" birželio 17 dieną Vilkijos gimnazijos mokiniai keliavo šiais maršrutais:
  • Vilkija – mažoji Lietuvos Šveicarija
  • Gyvenimas Vilkijos kalvagūbryje
  • Vilkijos architektūra
  • Praeities stiprybė dabarčiai
  • Ekologinis – botaninis takas
  • 1863-1864 metų sukilimai: pėdsakai Vilkijoje

Birželio 17 dieną gimnazijos mokiniai keliavo pažintiniais maršrutais po Vilkijos apylinkes: penktokai lankė Vilkijos mažosios architektūros objektus, šeštokai vykdė maršruto "Gyvenimas Vilkijos kalnagūbryje" užduotis, aštuntokai susipažino su maršrutu "Vilkija- mažoji Šveicarija",I klasių gimnazistai keliavo 1863 m.sukilimo pėdsakais, II g klasės mokiniai vyko maršrutu "Praeities stiprybė dabarčiai" į Padauguvos girininkijoje esantį partizanų bunkerį.

Vilkijos gimnazijos mokytojai sudarė 10 maršrutų po Vilkiją ir jos apylinkes:

1. Vilkija – mažoji Lietuvos Šveicarija
  2. Gyvenimas Vilkijos kalvagūbryje
  3. Vilkijos architektūra
  4. Vilkijos mokyklos
  5. Koplytstulpiai ir koplytėlės
  6. Praeities stiprybė dabarčiai
  7. Ekologinis – botaninis takas
  8. Vilkijos žydai/holokaustas
  9. 1863-1864 metų sukilimai: pėdsakai Vilkijoje
  10. A. ir J. Juškų muziejus

Pažintiniai maršrutai po Vilkijos apylinkes

1. Ekologinis– botaninis takas.
Maršrutas: Vilkijos gimnazija – Kartuvių kalnelis, upelis – panemunės pievos – Juodravioupelis – Jaučakių piliakalnis – Vilkijos gimnazija.
Biologijos mokytoja S.Savickienė.
  1. Praeities stiprybė dabarčiai.
Maršrutas: Vilkija – Padauguvos girininkija – tiltas per Striūną – laisvės gynėjų pasipriešinimo vieta, paminklinis akmuo ir partizanų bunkeris.
Matematikos mokytoja I.Valatkevičienė.
  1. Vilkijos mokyklos.
Maršrutas: Vilkijos gimnazija – Vilkijos progimnazija – senoji pradinė mokykla – senoji profesinė mokykla – D. ir Z. Kalesinskų liaudies amatų mokykla – ŽŪM – Vilkijos gimnazija.
Pradinių klasių mokytoja G. Pužauskienė.
  1. Vilkijos architektūra.
Maršrutas: Vilkijos gimnazija – Vilkijos parko skulptūros – žydų škalos pamatų liekanos – senosios bažnyčios vieta – A. ir J. Juškų muziejus – Šv. Florijono skulptūra – senųjų kapinių koplytstulpiai – Švento Juozapo skulptūra – Šv. Jurgio bažnyčia – Vilkijos gimnazija.
Pradinių klasių mokytoja D. Zalanskienė.
  1. Koplytėlės ir šventųjų paminklai.
Maršrutas: Vilkijos miestas – Šv. Jurgis – Šv. Florijonas –Šv. Lukas – Kryžius rezistencijos aukoms – koplytstulpis prie naujųjų kapų –senosios sinagogos vieta.
Vilkijos apylinkės – Skrebenų km. – paminklinis akmuo žydų žudynėms atminti, Šolių km. – koplytėlė – šaltinio vanduo –koplytstulpis, Krūvandų km. – koplyčia – bažnyčia – kryžius (sankryža), Saulėtekių km. – Marijos paminklas – kryžius.
Tikybos mokytojas J. Tovtkevičius.
  1. 1863–1864 metų sukilimai pėdsakai Vilkijoje.
Maršrutas: Ringovės piliakalnis – paminklinis akmuo A. Mackevičiui – Juškų muziejus – Kartuvių kalnelis.
Istorijos mokytoja A. Plentaitė.
  1. Vilkija– mažoji Lietuvos Šveicarija.
Maršrutas: Nemuno dambos – apžvalgos aikštelė – Jaučakiųpil. – Ringovės pil. – keltas – parkelis prie kelto.
A. Zalanskas.
  1. Vilkijos žydai/holokaustas.
Maršrutas: Holokausto aukų kapai – Jaučakių miškas – Skrebenų km. – paminklas – žydų kapinės – sinagogos vieta – buvusios mokyklos.
Istorijos mokytojas A. Beleškevičius.
  1. Gyvenimas Vilkijos kalvagūbryje.
Maršrutas: Gimnazija – Kartuvių kalnelis – Vilkijos kalvagūbrio šlaitas – Juodravio upelis – Nemunas.
Geografijos mokytoja  L. Dabulskienė
  1. A.ir J. Juškų muziejus.

Koordinatorė – lietuvių kalbos mokytoja A. Aurylė.