Pradinių klasių mokiniai pristatė projektinę veiklą

Gegužės mėnesį 1-4 klasių mokiniai vykdė projektines veiklas. Birželio 4 dieną jie savo veiklas pristatė Iškilmių salėje susirinkusiems pradinių klasių mokiniams ir mokytojoms bei direktorei Dalei Keliauskienei ir pavaduotojai ugdymui Aurelijai Chamrovski.

1a klasės mokiniai vykdė projektą „Senieji lietuvių liaudies amatai“. Mokiniai lankėsi R. Jokimavičiaus kalvėje Jagminiškių kaime. Čia pirmokai ne tik pamatė kaip ir kokiais įrankiais dirba kalvis, bet ir patys išbandė kalvio amatą – nukalė vinį. Ritos ir Vido Budrevičių ūkyje susipažino su bitininkystės, vilnos karšimo, verpimo, audimo amatais. Vaikai mynė verpimo ratelį, karšė vilną, iš vilnonių siūlų pasigamino mielas aveles. Senieji lietuvių liaudies amatai – mūsų tautos turtas, kurį reikia saugoti.

1b klasės mokiniai vykdė projektą „Vilnos kelias“. Projekto pradžioje apsilankė klasės draugo tėvelių ūkyje, kuriame ne tik matė avytes, bet patys šėrė jas, gainiojo po pievą. Šeimininkai mokiniams parodė ką tik nukirptą avies vilną. Šie pabandė vilną padeginti, nusakė deginamo pluošto savybes. Į klasę atsinešė įvairiausių vilnonių mezginių: kojinių, pirštinių. Juos grupavo pagal įvairius požymius (vienspalviai, raštuoti, moteriški, vyriški), rezultatus pavaizdavo diagramose. Dailės ir technologijų pamokose nukirptą vilną karšė, po to vėlė. Pagamino darbelį – apvėlė muilą, kurį padovanoti nusprendė savo tėčiams.

2a klasės mokiniai susidomėjo, kaip iš kiaušinio išsirita viščiukas ir nusprendė vykdyti projektą ,,Nuo kiaušinio iki vištos“. Iš ūkininkės parsinešė kiaušinių, sudėjo į šildomą inkubatorių, 21 dieną kantriai juos vartė ir pagaliau išperino 16 įvairiaspalvių viščiukų. Tai buvo džiaugsmas visai mokyklos bendruomenei! Kiekvienas mokinys pasirinko po viščiuką, sugalvojo jam vardą, nupiešė, aprašė, pagamino darbelį, svėrė maistą, deklamavo eilėraščius, šoko šokį ,,Gaspadinės“. Visi keliavo į Lietuvos zoologijos sodą tirti, kokie dar gyvūnai dauginasi dėdami kiaušinius.  Pristatymo metu susirinkusiems antrokai papasakojo, kuo viščiukus maitino, kaip prižiūrėjo, kaip ganė pievutėje.  Projektui pasibaigus, mokiniai viščiukus išsinešė į namus ir stebės, kaip užaugusi vištytė vėl padės kiaušinius.

2b klasės mokinių projektas –  „Augu ir mokausi su knyga“. Visus mokslo metus jie skaitė Onos Jautakės pasakų ir istorijų knygą „Balta skrybėlaitė“. Aiškinosi, ko istorijos moko, išrinko mėgstamiausią knygos veikėją – katiną Prunelijų ir jį iliustravo. 

3a klasės mokiniai vykdė projektą „Naminis popierius“. Jie senus laikraščius prikėlė naujam gyvenimui. Vaikai stropiai ir kantriai plėšė, merkė, trynė senus laikraščius. Ir ne veltui, išėjo puikūs paveikslėliai.

3b klasės mokiniai vykdė projektą „Kodėl skrenda lėktuvas?“. Projekto pradžioje jie nuvyko į Lietuvos aviacijos muziejų, kuriame susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, apžiūrėjo lėktuvus, išbandė piloto profesiją. Projekto metu išmoko lankstyti lėktuvėlius, surengė lėktuvėlių varžybas, išanalizavo varžybų rezultatus. Lėktuvėlius papuošė piešiniais ir išleido knygą „Kodėl skrenda lėktuvas?“.

4a klasės mokiniai vykdė projektą ,,Šiaudinių sodų paslaptys”.  Ketvirtokai susipažino su Lietuvos ir kitų šalių šiaudinių sodų istorija, jų sukūrimo aplinkybėmis, tradicijomis, tipais ir kūrimo būdais, išmoko tinkamai pasiruošti šiaudus, juos susikarpyti, savarankiškai suvėrė pagrindinį sodo elementą – reketuką ir  surišo bendrą klasės šiaudinį sodą.

4b klasės mokinių projektas –  „Atjautos plaštakės“. Mokiniai vyko į Vilkijos slaugos ir palaikomo gydymo ligoninę, susitiko su ten gyvenančiais senoliais. Jiems koncertavo, o vėliau bendravo, dalinosi prisiminimais, atsakinėjo į mokinių klausimus.

Pavaduotoja ugdymui Aurelija Chamrovski pasidžiaugė pradinukų projektine veikla ir pristatytais projektais.

Pamokų laikas

Pirmadienis, antradienis, trečiadienis, ketvirtadienis
1 pamoka 8:00 - 8:45
2 pamoka 8:55 - 9:40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.00 – 12.45
6 pamoka 13.00 – 13.45
7 pamoka 13.55 – 14.40
8 pamoka 14.45 – 15.30
Penktadienis
Klasės valandėlė 8.00 – 8.30
1 pamoka 8.40 – 9.25
2 pamoka 9.35 – 10.20
3 pamoka 10.30 – 11.15
4 pamoka 11.35 – 12.20
5 pamoka 12.40 – 13.25
6 pamoka 13.40 – 14.25
7 pamoka 14.35 – 15.20
Edit Template

Kauno r. Vilkijos gimnazija

© 2022 Sukurta Vilkijos gimnazija

Skip to content