Birželio 3-iąją – paskutinę šių mokslo metų dieną – mes, 4b klasės mokiniai, išsiruošėme į žygį kartu su savo mamytėmis.
Šį kartą mus kelias vedė į kaimyninį, anapus Nemuno esantį Šakių rajoną. Nusprendėme aplankyti net tris piliakalnius: Mikytų ir Šėtijų (Šakių r.) bei Jadagonių (Kauno r.). Žygį pradėjome Vilkijos perkėloje. Vasariškas oras – šilta saulė ir lengvas gaivinantis vėjelis žadėjo puikią dieną. Vis dėlto vienas klausimas nedavė ramybės: ar užteks jėgų aplankyti visus tris piliakalnius? Pasiekę pirmąjį – Mikytų piliakalnį – supratome, kad tai mums – tik smagus apšilimas. Todėl vieningai nutarėme kelionę tęsti. Gera nuotaika, linksmi pokštai, smagūs pokalbiai ir… nė nepajutome, kaip pasiekėme tolimiausią maršruto tašką – Jadagonių piliakalnį. Grįždami sustojome pailsėti Šėtijų piliakalnio papėdėje, prie Liekės upelio. Atgaivinome pavargusias kojas vėsiame vandenyje, pasimėgavome poilsiu gamtoje. Papietavę, pasijuokę ir pasisėmę dar daugiau gerų emocijų, patraukėme atgal. Misija įvykdyta – visi trys piliakalniai aplankyti! O eiti nebuvo sunku – gal todėl, kad šalia žygiavo patys artimiausi žmonės – mamos.
Grįždami suskaičiavome, kad per šiuos mokslo metus aplankėme septynis piliakalnius: Ringovės, Jaučakių, Veliuonos, Seredžiaus, Mikytų, Šėtijų ir Jadagonių. Iš viso nužingsniavome apie keturiasdešimt kilometrų. Per šias keliones tapome ištvermingesni, drąsesni ir smalsesni. Keliaudami piliakalnių takais ne tik stiprinome savo valią, bet ir prisilietėme prie gyvosios Lietuvos istorijos. Kiekvienas aplankytas piliakalnis priminė, kokia turtinga ir graži yra mūsų šalis, širdyse augo pagarba savo kraštui, jo žmonėms ir tradicijoms, mokėmės mylėti ir vertinti.
Puikiai praleista diena, nuostabus oras ir šalia brangiausi žmonės – ko daugiau bereikia gražiai mokslo metų pabaigai.
4b klasės mokiniai ir jų mokytojas Liutauras
