Pilnas didžiulis autobusas, talpinantis apie 40 vaikų, riedėjo link Latvijos sostinės Rygos. Kelionės metu mus lydėjo šmaikšti gidė Ilona Urbonienė, kuri pasakojo įdomias istorijas ir supažindino su lankomomis vietomis.
Pirmiausia aplankėme kino miestelį „Cinevilla“. Čia tapome ne tik liudininkais, bet ir aktoriais – sužinojome, kaip kuriamas kinas, ir patys sudalyvavome filmavimo procese. Studija pradėta statyti 2004 metais, kad joje būtų galima filmuoti svarbų latvių filmą „Rygos gynėjai“, pasakojantį apie 1919 metų Latvijos kovą už laisvę. Laikui bėgant studijos teritorija išsiplėtė iki 150 hektarų. Šiuo metu joje įrengtos įvairių laikotarpių gatvės, paviljonai, istoriniai kaimai, traukinių platformos ir net tikros upės atkarpa.
Vėliau trumpam sustojome Jūrmaloje – didžiausiame Baltijos šalių kurortiniame mieste. Jūrmala garsėja 24 kilometrų ilgio smėlio paplūdimiais, išskirtine medine architektūra ir gydomaisiais gamtos ištekliais. Miestas įsikūręs vos už 25 kilometrų nuo Rygos, tarp Rygos įlankos ir Lielupės upės. Čia aplankėme jūrą, pasivaikščiojome paplūdimiu ir pagrindine miesto pėsčiųjų alėja – Jomų gatve (Jomas iela). Šioje gatvėje gausu kavinių, restoranų, suvenyrų parduotuvių, o gyva ir jauki atmosfera paliko puikų įspūdį.
Kelionę tęsėme Rygoje. Gidė papasakojo daug įdomių istorijų apie Latvijos sostinę, o mes dalyvavome smagioje viktorinoje, kurioje už teisingus atsakymus buvo galima laimėti saldainių. Apžiūrėjome žymiausias Rygos vietas, grožėjomės miesto architektūra ir senamiesčio jaukumu.
Kelionė buvo ne tik įdomi, bet ir turininga – praplėtėme savo žinias apie Latvijos istoriją, kultūrą ir lankytinas vietas bei patyrėme daug smagių įspūdžių. Visi grįžome pavargę, bet kupini gerų emocijų ir gražių prisiminimų.
