Gegužės 8 d. Vilkijos gimnazijos 2b klasės mokiniai kartu su mokytoja Asta Lipkevičiene vyko į edukaciją „Su kryžiumi ir kalaviju“, vykusią Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Mažieji sužinojo, kokią aprangą viduramžiais dėvėjo kariai ir kaip šarvai juos apsaugodavo mūšio metu. Mokiniai turėjo galimybę patys pasimatuoti skydus ir šarvus, palaikyti kardą, o naudodami imituotus medinius skydus ir ginklus – net pakovoti.
Ši edukacija paliko daugybę įspūdžių ir praturtino mokinių žinias apie Lietuvos istoriją.
