Gegužės 28 dienos rytas 3b klasės mokiniams prasidėjo neįprastai – jie vyko į Seredžių, kur dalyvavo gyvosios istorijos ir tradicijų pamokose gamtoje. Kupini smalsumo, mokiniai dieną pradėjo įveikdami piliakalnio, dar vadinamo Palemono kalnu, viršūnę. Užkopę aukštai, kur atsiveria nuostabus Lietuvos kraštovaizdis, vaikai ne tik grožėjosi Nemuno vaizdais, bet ir prisiminė mūsų šalies praeitį.
Nusileidę nuo kalno, mokiniai skubėjo į Seredžiaus bendruomenės namus, kur vyko duonos kepimo edukacija. Armando globėja Ingrida Varpiotienė papasakojo apie senovėje gyvavusias duonos kepimo tradicijas ir papročius. Čia vaikai sužinojo, kokį ilgą kelią nukeliauja kiekvienas grūdelis, kol virsta kvepiančiu kepalu ant mūsų stalo. Mokiniai ne tik stebėjo duonos kepimo procesą, bet ir patys jame dalyvavo – kiekvienas susiformavo savo kepalėlį iš užminkytos tešlos, jį papuošė ir pašovė į krosnį.
Kol duona kepė, trečiokai keliavo Seredžiaus mokyklos pažintiniu taku, kuris suteikė ne tik žinių, bet ir daug gerų emocijų. Jie aplankė šaudyklą, regyklą, Trijų pušų aikštelę, mokyklos parką, didįjį ąžuolą, mokyklos skulptūrų parką bei Palemono sostą. Tai tarsi rankų darbo pažintinis takas, kuriame vietiniai žmonės dalijasi tuo, kas jiems gražu ir brangu.
Namo mokiniai grįžo ne tik sotūs ir pilni įspūdžių, bet ir nešini pačių kepta, dar šilta ir kvepiančia duona, kuria skubėjo pavaišinti savo artimuosius.
Klasės mokytoja Auksė
