Šių metų sausio mėnesį prasidėjo graži Vilkijos gimnazijos mokinių ir anglų kalbos mokytojų draugystė su mokiniais bei mokytojais iš Italijos Varezės miesto. Nuotoliniu būdu vieni kitus supažindinome su abiejų šalių tradicijomis, žymiausiais miestais, kultūriniais papročiais, mokyklomis bei Vilkijos ir Varezės gamtos išskirtinumais.
Lyg to būtų maža, nusprendėme atgaivinti ir susirašinėjimo laiškais tradiciją. Tačiau laiškus nusprendėme ne spausdinti kompiuteriu, o rašyti ranka. Pirmieji parašė Italijos mokiniai – gavome 14 laiškų. Tuomet laiškus į Italiją rašė 3a ir 3b klasių mokiniai, norėję susirašinėti anglų kalba.
2a klasės mokiniai, integruotoje anglų ir lietuvių kalbos pamokoje išmokę rašyti laišką draugui, taip pat panoro rašyti laiškus į Italiją. Jiems puikiai sekėsi. Gal ne visiems pavyko iš pirmo karto, tačiau galiausiai visi parašė labai gražius laiškus. Dabar net 27 Vilkijos gimnazijos pradinių klasių mokiniai nekantriai laukia laiškų iš savo draugų Italijoje.
Anglų kalbos mokytoja Jolanta Markevičienė
