Erasmus+programos projekto „Pozityvus švietimas ugdymo(si) rezultatams” mokymai Austrijoje
Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius įgyvendina projektą „Pozityvus švietimas ugdymo(si) rezultatams“. Projekto mokymai: Ispanijoje, Austrijoje ir Suomijoje. Skyrius yra projekto koordinatorius, partneriai: Akademijos Ugnės Karvelis, Piliuonos, Babtų, Čekiškės Prano Dovydaičio, Domeikavos, Karmėlavos Balio Buračo, Neveronių, Raudondvario, Vandžiogalos, Vilkijos gimnazijos. Tikslas – pozityviąja psichologija grįstus metodus skleisti ugdymo įstaigose, juos sistemingai taikyti ugdymosi procese ir taip siekti pokyčių. Pirmoji stažuotė –„Positive education: Happy school“ mokymai – vyko spalio 13–19 d. Esmovia mokymų centre Valensijoje, Ispanija. Mokymo kursas pagrįstas Martino Seligmano pozityviosios psichologijos studijomis, pritaikytomis ugdymui. Mokymus vedė ypatingai pozityvi lektorė Kelsie Kerwin. Lektorė Kelsie puikiausias pavyzdys, kiek daug gali padaryti pozityvus pedagogas, kuris planuoja, organizuoja ir įgyvendiną ugdymosi procesą. Jei nori mokyti kitą būti pozityviu, pirmiausio to turi mokykis pats.
Didžiąją dalį mokymų metu pristatytų metodų išbandėme praktikoje. Net ir per šias kelias dienas turėjome galimybę pajusti, kad nuolat tobulinama praktika ir jos tęstinumas sudaro galimybę formuotis naujiems įpročiams. Išbandėme Hoponopono, Sąmoningumo ugdymo, „Laimės indo“, Žemai–Aukštai, Mandalos kūrimo, Bokšto statymo iš makaronų, netgi paprasčiausią pozityvaus savęs nuteikimo kelių minučių šokiu metodą, meditacijas ir kitus pozityviosios psichologijos metodus. Sužinojome apie smegenų neuroplastiškumo svarbą pozityviam ugdymui(si). Lankėmės Valensijos Gvadalaviaros mergaičių mokykloje. Ten susipažinome ir su Ispanijos švietimo sistema.
Spalio 25 d. gimnazijos 100-čio aptarime jau buvo bendruomenei pasiūlytas praktiniam pritaikymui vienas iš stažuotėje išbandytų metodų. Po šio apšilimo lapkričio 7 d. bendruomenė supažindinta su Martino Seligmano pozityviosios psichologijos teorijos aspektais, pristatyti ugdymo metodai, demonstruota video medžiaga Neuroplastiškumas https://video.search.yahoo.com/search/video?fr=mcafee&p=SENTIS#id=1&vid=94107410692eeac0b215e75002176c3b&action=click.
Su II kl. mokiniais kuriami Laimės indai, yra ir daugiau mokytojų, kurie pozityviosios psichologijos metodus taiko praktikoje arba jų taikymu domisi. Tikiuosi, kad mes patikėsime, kad pozityvumo mokomasi visą gyvenimą ir imsime to mokytis patys ir mokyti aplinkinius.
Direktoriaus pavaduotoja viduriniam ugdymui Aurelija Chamrovski