ERASMUS+ KA229 “Cultural Heritage Album Raw Makers” (2020-2022)

Erasmus + projektas „Cultural Heritage Album RAW Makers“

Vilkijos gimnazija nuo 2020 metų dalyvauja Erasmus + projekte „Cultural Heritage Album RAW Makers“. Projekte numatytos veiklos dėl pandemijos buvo atidėtos, prailgintas jų vykdymo laikas. Pirmosios mobilios veiklos Rumunijoje vyko 2021 m. spalio 18-22 dienomis.
 
Į projektą Rumunijoje keliavo 4 Vilkijos gimnazijos mokiniai: Kamilė Matelytė-IIa kl., Nortė Karaliūtė-8b kl., Arnas Stanislovaitis-8b kl., Tomas Lukoševičius-8b kl. Mokinius lydėjo dvi Vilkijos gimnazijos mokytojos: anglų k. mokytoja Jolita Jankauskaitė ir informacinių technologijų mokytoja Aušra Polonskienė.
 
Vos tik nusileidę Sučavos oro uoste buvome labai svetingai sutikti. Ir nors projekte dalyvavę moksleiviai dėl pandemijos negalėjo būti apgyvendinti rumunų šeimose – kaip kad yra įprasta vykdant Erasmus + projektus, tačiau vietinės šeimos nuoširdžiai rūpinosi dalyviais viso projekto metu.
 
Viso projekto metu dirbdami grupėse moksleiviai gilino anglų kalbos, IT ir moderniųjų technologijų žinias, taip pat tobulino fotografijos įgūdžius. Daug laiko praleisdami vietinėse šeimose moksleiviai galėjo pažinti šalį, vietinius papročius, tradicijas tarsi „iš vidaus“. Erasmus+ projekto mobilumo Rumunijoje metu suteiktos bazinės žinios apie fotografiją, aptartas bazinis fotografijos žodynas, kalbėta apie įvairius būdus paversti fotografiją pasakojančia, o ne tik fiksuojančia akimirkas bei įvykius.
 
Rumunijoje viešėjusių mokinių įspūdžiai yra tik teigiami. Jie teigia daug sužinoję apie šalį, vietos papročius, kultūrą. Didelį įspūdį visiems mobilumo nariams paliko vietinių šeimų, kurios rūpinosi Erasmus + dalyviais, nuoširdus, šiltas ir svetingas priėmimas. Moksleiviai neabejotinai pagerino anglų kalbos žinias, kalbėjimo įgūdžius. Anot projekto dalyvių Nortės ir Kamilės, vakare, grįžusios į viešbutį, jos net ir tarpusavyje pradėdavo kalbėtis angliškai.
 
Visi projekto dalyviai, o ypač Tomas ir Arnas, liko patenkinti įgytomis žiniomis apie fotografiją, galimybe pritaikyti jas praktiškai lankantis vietinio paveldo vietose.
 
Visi Erasmus+ projekto dalyviai buvo pakviesti aplankyti garsiuosius Rumunijos Sucevita, Moldovita ir Voronet vienuolynus, kurių sienų tapyba paliko neišdildomą įspūdį. Dalyviai taip pat lankėsi Marginea vietovėje, kuri garsėja vietine juodąja keramika, yra šio paveldo saugotoja.
 
Visi projekto dalyviai džiaugiasi pažintimis ir bendravimu su panašaus amžiaus moksleiviais iš Turkijos, Rumunijos, Lenkijos ir Italijos. Vizitas ir jo veiklos neabejotinai paliko gražius prisiminimus ir suteikė galimybę patobulėti įvairiapusiškai – anglų kalbos, fotografijos, ir informacinių technologijų srityse. Įgytos žinios neabejotinai bus panaudotos praktikoje.
Anglų kalbos mokytoja Jolita Jankauskaitė

Erasmus + projektas „Cultural Heritage Album RAW Makers“

Šiais mokslo metais mokykloje startavo tarptautinis ERASMUS+ mokyklų mainų partnerystės projektas „Kultūrinio paveldo albumas” (Cultural Heritage Album Raw Makers (2020-2022)).

Projekto koordinatoriai:

Henriko Sinkevičiaus pradinė mokykla, Lenkija

Projekto partneriai:

  • Vilkijos gimnazija, Lietuva
  • „Ruggerro II” vidurinė mokykla, Italija
  • Sučiavos gimnazija Nr. 1, Rumunija
  • Omer Ozyer Anatolian vidurinė mokykla
  • Djäkneparks mokykla, Švedija

Projekto tikslas:

Sukurti reklaminį fotografijos albumą, pristatantį įvairius projekto partnerių šalių, o ypač jų regionų, kultūros paveldo objektus bei juos viešinti tarptautiniu mastu. Bendradarbiavimas su užsienio šalių partneriais lavins mokinių bei mokytojų užsienio kalbos, IKT bei kitų šiuolaikinių technologijų panaudojimo gebėjimus.

Projekto galutinis produktas:

6 dalių fotoalbumas, kurį, esant poreikiui, bus galima išskirstyti į atskiras dalis.

Pamokų laikas

Pirmadienis, antradienis, trečiadienis, ketvirtadienis
1 pamoka 8:00 - 8:45
2 pamoka 8:55 - 9:40
3 pamoka 9.50 – 10.35
4 pamoka 10.55 – 11.40
5 pamoka 12.00 – 12.45
6 pamoka 13.00 – 13.45
7 pamoka 13.55 – 14.40
8 pamoka 14.45 – 15.30
Penktadienis
Klasės valandėlė 8.00 – 8.30
1 pamoka 8.40 – 9.25
2 pamoka 9.35 – 10.20
3 pamoka 10.30 – 11.15
4 pamoka 11.35 – 12.20
5 pamoka 12.40 – 13.25
6 pamoka 13.40 – 14.25
7 pamoka 14.35 – 15.20
Edit Template

Kauno r. Vilkijos gimnazija

© 2022 Sukurta Vilkijos gimnazija

Skip to content