Gruodžio 9 dieną VDU Žemės ūkio akademijoje vyko Kauno rajono 7-8 klasių mokinių aplinkosauginė konferencija „Let’s Play Green with Us“. Vilkijos gimnazijai atstovavo ir pranešimą anglų kalba „Solar Energy“ skaitė 7a klasės mokinės Adrija Pazikaitė ir Lukrecija Navickaitė. Mokines konferencijai paruošė anglų kalbos mokytoja Jurgita Šimanskienė.
Kalėdinis šaškių turnyras
Gruodžio 9 dieną į tradicinį Kalėdinį šaškių turnyrą susirinko geriausi 1-4 klasių šaškių žaidėjai. Juos pasveikino gimnazijos direktorė Dalė Keliauskienė. Nemažai dalyvių šaškėmis žaidžia daugiau nei vienerius metus, todėl vyko atkakli kova. Taurę iškovojo 4a klasės komanda (Armantas Kučinskas, Kornelijus Valatkevičius, Rokas Sabulis, Gabija Marazaitė). Prizus laimėjo Lukas Mikalauskas (1b kl.), Domantas Šatas (2a kl.), Motiejus Urbonavičius (3a kl.), Armantas Kučinskas (4a kl.). Sveikiname nugalėtojus ir linkime neprarasti įgūdžių ir ruoštis kitoms varžyboms! Mokytoja Daina Zalanskienė
Kauno rajono bendruomenės pareigūnės vaikų dienos centre
Paskutinę lapkričio savaitę vaikų dienos centrą aplankė net trys Kauno rajono bendruomenės pareigūnės. Jos mokiniams papasakojo apie savo darbo tikslą – kurti saugią bendruomenę, skatinti gyventojų įsitraukimą į viešosios tvarkos užtikrinimą, organizuoti įvairias prevencines veiklas bei paskaitas apie saugų eismą, interneto grėsmes ir žalingus įpročius. Pareigūnės mokiniams parodė filmuotą medžiagą apie realias situacijas: kai į namus pasibeldžia vagys arba kai gatvėje nepažįstamas asmuo kviečia sėsti į automobilį. Vaikai kartu su pareigūnėmis analizavo šiuos atvejus, aptarė galimus pavojus ir ieškojo tinkamiausių sprendimų, kaip elgtis saugiai. Susitikimo pabaigoje mokiniai dalyvavo saugaus eismo pamokėlėje, kur sužinojo, kaip taisyklingai dėvėti atšvaitus, kodėl jie būtini tamsiuoju metų laiku bei kaip saugiai pereiti gatvę. Aktyviausieji mokiniai buvo apdovanoti šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir visi – atšvaitais.
Savanorystės projektas ,,Padovanok bibliotekai knygą“
Artėjant gražiausioms metų šventėms, 4a klasės mokiniai organizavo savanorystės projektą „Padovanok bibliotekai knygą“. Mokiniai domėjosi įvairiomis savanorystės veiklomis. Diskutuodami nusprendė, kad didžiausią dėmesį reikėtų skirti knygų skaitymui ir papildyti bibliotekos knygų atsargas. Pasitarę su bibliotekininke nusprendė, kad namuose mokiniai suras jau perskaitytą knygą, pasitars su artimaisiais ir ją padovanos mūsų mokyklos bibliotekai. Visą mėnesį įvairiausios knygos plaukte plaukė į mokyklą. Taip biblioteka pasipildė gausybe naujų ir spalvotų knygų. Padovanotas knygas pažymėjome slaptu sutartiniu ženklu. Nori sužinoti kokiu? Atbėk į biblioteką ir sužinok! Kviečiame visus pasidalinti ne tik kalėdine nuotaika, bet ir skaitymo džiaugsmu! 4a klasės mokiniai ir mokytoja Rita
Antikorupcijos diena
Gruodžio 9-ąją IIa klasės mokiniai paminėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną. Pamokos metu jie susipažino su tuo, kas yra korupcija, kodėl ji kenkia visuomenei ir kaip kiekvienas žmogus gali prisidėti prie sąžiningesnės aplinkos kūrimo. Pamokoje vyravo daug diskusijų apie kasdienes situacijas, kuriose yra svarbus sąžiningumas. Mokiniai suprato, kodėl atsakingas elgesys yra svarbus ne tik valstybės institucijoms, bet ir kiekvienam iš mūsų. Danielė, IIa