Gruodžio 4 d. vyko Vilkijos gimnazijos ir Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos pradinio ugdymo mokytojų metodinė diena „STEAM metodo taikymo galimybės“. Renginio tikslas – pasidalinti gerąją patirtimi, aptarti praktinius sprendimus bei atrasti naujų idėjų, kaip dar efektyviau taikyti STEAM metodus pradiniame ugdyme, susipažinti su kolegų taikomais ugdymo metodais bei užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą tarp mokyklų. Metodinėje dienoje mokytojos pristatė savo taikomas veiklas, demonstravo integruotų pamokų pavyzdžius ir pasidalijo, kaip skatina mokinių kūrybiškumą, smalsumą bei problemų sprendimo gebėjimus. Buvo akcentuota, kad STEAM veiklos padeda vaikams mokytis per patirtį, o eksperimentavimas, problemų sprendimas ir komandinis darbas kuria įtraukią ir motyvuojančią mokymosi aplinką. Džiaugiamės užsimezgusiu bendradarbiavimu ir siekimu dalintis gerąja patirtimi.
Įžiebta gimnazijos Kalėdų eglutė
Ankstų gruodžio 8 dienos rytą pradinių klasių mokiniai susirinko prie dailiai papuoštos gimnazijos eglutės. Ib kl. mokinė Rugilė pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis, o mokinių choras, vadovaujamas mokytojos Ligitos, padainavo kalėdinę dainą. Netikėtai pasirodė Kalėdų senelis, palinkėjo vaikams linksmų švenčių ir pakvietė gimnazijos direktorę kartu įžiebti Kalėdų eglutę. Direktorė Dalė Keliauskienė pasveikino visus su didžiausiomis metų šventėmis ir pasidžiaugė, kad šiemet gimnazija švenčių proga gavo dar vieną didelę dovaną – pradinių klasių futbolo komanda iš tarptautinių varžybų Lenkijoje parvežė garbingą antrąją vietą ir didžiulę taurę. Direktorė padėkojo treneriams Oleh Fedorchak, Juliui Fetingiui ir visai šauniai futbolininkų komandai. Kalėdų eglutė įžiebta, gimnazijos erdvės jau alsuoja kalėdine nuotaika. Visi kartu laukiame artėjančių švenčių.
Vilkijos gimnazijos mokiniai – tarptautinio futbolo turnyro vicečempionai!
Gruodžio 5-7 dienomis Lenkijoje vykusiame tarptautiniame futbolo turnyre „Resort Niegocin cup”, Vilkijos komanda, sudaryta iš Vilkijos gimnazijos 3-5 klasės mokinių, užėmė II vietą iš dvylikos turnyre dalyvavusių komandų. Negana to, komandos žaidėjai pasižymėjo ir individualiais pasiekimais: Armantas ir Motiejus – išrinkti į simbolinę turnyro rinktinę, o Rokas pripažintas geriausiu komandos žaidėju. Didžiuojamės: Donatu 3a kl., Motiejumi 3b kl., Jonu Ąžuolu 3b kl., Armantu 4a kl., Atu 4a kl., Roku 4a kl., Eimante 4a kl., Ermantu 4a kl., Austėja 5b. Nuoširdžiai dėkojame treneriams Oleh Fedorchak ir Juliui Fetingiui už nuoširdų darbą ir tikėjimą komandos galimybėmis.
Kalėdų belaukiant
Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 4 dieną, 4a ir 4b klasių mokiniai kartu su mokytojais Rita ir Liutauru aplankė Vilkijos lopšelį-darželį „Daigelis“. Jie savo mažuosius draugus nudžiugino nuotaikingais kalėdiniais vaidinimais „Vilkas žvejys“ ir „Stebuklinga žibinto šviesa“, kupinais šilumos, juoko ir stebuklų. Scenoje vilkas netikėtai prišalo uodegą, o niūri tamsa užleido vietą šviesai ir gėriui. Po vaidinimų ketvirtokai mažuosius pradžiugino saldžiomis dovanėlėmis, kurias pagamino patys. Už savo pasirodymus mokiniai taip pat buvo apdovanoti saldumynais. Kupini džiaugsmo, šypsenų ir šventinės nuotaikos, jie grįžo laukti gražiausios metų šventės.
Advento vainikų paroda
Prasidėjus adventui mūsų namus papuošė vainikai. Advento vainikas pinamas iš amžinai žaliuojančių augalų šakelių, simbolizuojančių mūsų amžinąjį gyvenimą Kristuje. Apskrita vainiko forma, neturinti pradžios ir pabaigos, primena mums apie Dievą, kuris yra amžinas. Į vainiką įdėtos keturios žvakės simbolizuoja keturis advento sekmadienius. Žvakės liepsna išreiškia krikščioniškojo tikėjimo šviesą ir jos atnešamą taiką, ramybę, džiaugsmą. Kviečiu pasigrožėti mūsų 1-11 klasių mokinių advento vainikais. Tikybos mokytoja Virginija